Rádi byste využili potenciálu solární energie, ale nemáte kam umístit solární panely?

Pokud zvažujete využít potenciálu solární energie, ale řešíte problém kam umístit solární panely, nebuďte z toho smutní. Máme pro vás řešení!

Důvodem k tomu, že nemůžete solární energii využít mohou být buď legislativní nebo technické. Většinou proto, že na střechu máte záruku od dodavatele, současná krytina k tomu není vhodná nebo Vám to nedovolí stavební úřad – odbor památkové ochrany či není dostatečná nosnost střešní konstrukce. Ve všech případech se mohou tyto překážky objevit a ať už hodláte přeměnit solární energii v elektrickou prostřednictvím fotovoltaických solárních panelů nebo kapalinových kolektorů pro absorbci infrazáření je řešení možné. Naše řešení je na technologii nezávislé.

Vybrali jsme pro vás konstrukci, na kterou je možné umístit jakékoliv solární panely, které OLYMPUS DIGITAL CAMERAnahradí střešní krytinu a zároveň takto vytvořená kontrukce poslouží jako pergola, zastřešené stání pro auto nebo přístřešek pro zahradní traktůrek, případně jako přístřešek pro uskladnění palivového dříví a podobně.

Kontrukce je vyrobena z hoblovaného konstrukčního dřeva a hranolů, je provadena jako stavebnice na jedné paletě včetně spojovacího materiálu a bez nutnosti dořezávání. Stačí je tedy pouze smontovat na carport_nakresmístě, kde ji chcete nadále mít. Na ploše kde bude je třeba připravit buďto vydlážděnou plochu nebo zemní vruty do zeminy, ty však nejsou součástí konstrukce. Montáž konstrukce bez solárních panelů nezabere dvěma šikovným pracovníkům déle jak 3 hodinky.

Kompletní dokumentace ke konstrukci je ke stažení zde: carport_rozmery ve formátu PDF.

V případě zájmu o tuto konstrukci kontaktujte přímo výrobce mailem info@bajulus.cz (www.bajulus.cz). Cena za kompletní stavebnici je 21 620Kč.

Pokud Vás napadne další využití přístřešku pro solární panely, napište jej, prosím, dolů do komentářů. Ti kteří řeší alternativní umístění solárního systému to jistě ocení 😀 nebo můžete odkaz na článek sdílet na fecebooku.

1 komentář u „Rádi byste využili potenciálu solární energie, ale nemáte kam umístit solární panely?

  1. Filip Novotný, dům připojený pouze na internet

    Sedlová střecha s mírným sklonem? To chce orientaci hřebene sever – jih a panely na obě strany. Dopoledne bude vyrábět východní strana, v poledne obě strany a večer západní strana. Graf výroby pak nebude strmý špičatý kopec ale homole, to je pro ostrovní systémy ideální. Pokud by byla možná orientace přístřešku s hřebenem ve směru východ – západ, vhodnější by byla pultová střecha nakloněná na jih. Filip, solecito@solecito.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *